Sage ja vähene urineerimine 08.10.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 33 aastane naine, ühe lapse ema. Vastasite siin eespool ühele kirjale, et naisterahva põis on selline müstiline organ - ehk oskate öelda, kas minu põis on ravitav.
Juba 8 aastat on mind vaevanud tihe ja vähene urineerimine - ööpäevas umbes 20x. Mingeid valusid ei ole kunagi olnud. Olen käinud nende aastate jooksul mitmete arstide jutul nii Eestis kui Saksamaal. Analüüsid on alati korras olnud, ultraheli samuti, tsüstokoopia näitas, et põiekael on kohev. Ei mäleta, mis rohtusid kõik söönud olen, viimane oli Spasmex, ükski neist ei ole aidanud.
Viimasel aastal on muutunud uriini kogus eriti väheseks. Sageli koosneb üks mu tualetiskäik ainult mõnest tilgast, mis väljub õrnalt nirisedes ilma igasuguse surveta ainult pärast pikka ootamist, keskendumist ja väga tugevat punnitamist. Sageli väljun pärast seda tualetist endiselt pissihädaga, ehkki välja enam midagi ei tule. Öine urineerimine on mul vähenenud 2-3x peale (kui hea sõber minu eest palvetas) varem oli see ligi 10x.
Natuke on mind aidanud pohla lehe tee, kuid sellegi mõju kestab vaid paar nädalat ja siis on kõik endine.
Kas on veel midagi, mida võiksin proovida või on mul lihtsalt "närviline põis"?

Tänan ette vastuse eest,

Mari

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Mari,
keeruline lugu. Peaks tegema kusepõie urodünaamilise uuringu (tsüstomeetria), et hinnata põielihase venitatavust, spastilisust, mahtu jne. Siis saaks valida teile sobiva ravimi või kui ravimid ei aita, siis kusepõit suurendava operatsiooni.
Ülo Zirel