sage urineerimine ja kõrge vererõhk 28.02.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere, v.a dr. Zirel! Tänan vastuse eest küsimusele sage urineerimine 21.02 Kus Eestis on võimalik teha ureetrotsüstoskoopiat ja kusepöie urodünaamilist uurimist? Kas pean Mustamäele tulema või on ka võimali kuskil mujal Põhja-Eestis, näiteks Rakveres. Ja veel üks küsimus-kas kõrge vererõhu ja sagedase urineerimisega võib seost olla. Mul on ka kõrge vererõhk 150/90. Kuivõrd kõrge vererõhk võib mõjutada urineerimise sagedust? Teid ette tänades

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ureetrotsüstoskoopiat teevad Eestis kõik uroloogid. Urodünaamilist uuringut tehakse vaid Tallinnas ja Tartus, kuna vastav aparatuur on kallis. Kõrge vererõhu ja kusemissageduse vahelisi seoseid ei ole täheldatud.
edu,
Ülo Zirel