8a tüdruku pidamatus 02.07.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

5a tüdruk pissis tihti voodisse. Laste uroloogi juhendamisel tegime 3 ööpäeva vedelike mõõtmisi- palju joob, palju pissib ja millal. Peale lisauuringuid määrati juba 6a tabletiravim, mis aitas põiel vajadustele järele kasvada. Võttis aasta. Nüüd on ta 8a ja iga päev on aluspüksid pisut niisked. Laps ise ütleb, et ei tunne pissihäda nii palju ette, et wc-sse jõuaks minna. Kui häda käes, pressib sulgurlihased näost punetades kokku ja saab alles siis wc-sse minna.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
täpse diagnoosi saab panna urodünaamilise uuringu põhjal, mida tehakse Tallinna Lastehaiglas ja Tartu Ülikooli Kliinikumis. Ilmselt on tegu üliaktiivse põie sündroomiga, mida saab leevendada põielihast lõõgastavate ravimitega.
Ülo Zirel