Täpid munandil 02.12.12 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Mõned päevad tagasi tundsin vasakus munandis kerget sügelust, algul ei pööranud sellele suurt tähelepanu, kuid hiljem vaadates märkasin seal musti täpikesi ja katsudes on valulik,ehk oskate midagi öelda.

Arst vastas:

Meestearst Kristjan Pomm

dr Meestearst Kristjan Pomm

Meestearst

Tere

Munandivalu korral tasub pöörduda meestearsti või uroloogi poole. Juhul kui valu on väga tugev, siis erakorralise meditsiini osakonda. Tegemist võib olla põletikuga munandis või ka põletikuga kusesuguelundkonnas. Samas mustad täpid munandikotinahal viitaks rohkem nagu umbunud rasunäärmetele, ehk nahahaigusele.
Abi saamiseks tuleb igal juhul arsti poole pöörduda, sest ilma nägemata ja lähemalt uurimata ei ole võimalik täpsemat vastust anda.

Heade soovidega

Kristjan Pomm
Tartu Ülikooli Meestekliinik Tallinnas