Flosiini tarvitamine 19.09.12 / Uroloogia

Külastaja küsib:

3a. tagasi kasutasin Prostamol unot, kuid see ei aidanud enam. Läksin uroloogi juurde ja ta kirjutas mulle Flosiini välja. Nüüd olen seda tarvitanud juba kolm aastat. Kui aga näiteks jätan 2p. vahele on asi kohe tunda. Kusemine on kohe katkendlik ja öösel käin3-4 x kusel. Kas pean elu lõpuni neid tablette võtma?

Arst vastas:

Meestearst Kristjan Pomm

dr Meestearst Kristjan Pomm

Meestearst

Tere

Teie poolt toodud andmete kohaselt võib järeldada, et eesnäärmega kõik korras ei ole. Flosini tüüpi ravimid aitavad eesnäärmesuurenemist tingitud kusemishäirete korral ja juhul kui eesnääre on väga suur, siis võimalik, et peate rohtu võtma tõesti ka edaspidi. Ravimite valiku ja ravi kestvuse osas on määravaks haiguse olemus. Eesnäärme puhul, juhul kui vereanalüüs oli tõesti korras, on tegemist ilmselt ka eesnäärme healoomulise suurenemise või ka eesnäärmepõletikuga. Olukorra täpsustamiseks oleks siiski hea pidada uuesti nõu oma uroloogi või meestearstiga.
Praegu aga soovitan raviga kindlasti jätkata.

Lugupidamisega

Kristjan Pomm
Arst
Tartu Ülikooli Meestekliinik Talllinnas