Valulikkus hommikul urineerides 07.11.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 34a naine. Mul on viimasel ajal tekkinud mõningatel kordadel hommikul, kui esimest korda urineerida soovin, selline tugev terav ja lõikav valu sisse, mis tõmbab nagu krampi või nii (võib-olla põide või kuskile sinna allapoole), mis kaob siis umbes minuti jooksul ja alles siis saan hakata urineerima. Valu on väga tugev sel hetkel. Seda ei juhtu pidevalt, vaid aegajalt, aga valu on hirmutav. Algas selline asi umbes mõni kuu tagasi.
Kas Te oskaksite nõu anda, millest see võib tuleneda ja mida peaksin tegema, et see ei korduks enam?
Vastust ootama jäädes ja ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Võimalik et tegemist liivaga. Välja tuleb lülitada põletik .Soovitaks pöörduda uroloogi poole. Vajalik teha uriiniprioov. Kui uroloogi ei leia midagi, siis soovitaks günekoloogi kontrolli. Lugupidamisega Ülle Kadastik