Prostatiit ilmselt 18.05.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 22 a. noormees, füüsiliselt täiesti terve, sportlik, alkoholiprobleeme pole ja tubakat ei tarbi üldiselt. Ka suguelu on täiesti normaalne ja korrapärane. Kuid suguelu algas alles 2008 a. lõpus e. suhteliselt hilja. Selleks ajaks oli mul ka diagnoositud arsti poolt prostatiit, mille raviks soovitati siis regulaarset suguelu ja Xatrali tablettide kuuri. Nüüd olen võtnud tablette u. kolm kuud ja samuti elanud täisväärtusliku suguelu ühe partneriga. Kuid kolm nädalat tagasi peale ravimi võtmise lõpetamist on hakanud jälle probleem, et peale kusel käimist jääb peale kusehäda tunne ja pakitsus, kuigi reaalselt ei juhtu midagi. Ja kui see esimesed pool tundi peale vetsus käiku mõõdub, on pärast kõik ok. Samuti on näha, et probleem kodus olles nagu kaoks ära, aga tööl või väljas olles olen koguaeg krampis ja otsin lähimat tualetti. Vajaksin asjalikku abi, sest haigus häirib oluliselt elukvaliteeti!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
noorte meeste kusemishäirete sagedaimaks põhjuseks on eesnäärme põletik. Soovitan pöörduda meestearsti vastuvõtule.
Ülo Zirel