kusejuhakivi 14.05.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 46 aastane mees, märtsis avastati kusejuhakivi, asus ureeteri ülemise ja keskmise kolmandiku piiril. Kuna oli tekkinud ka kerge pais ja kivi ei näidanud mingisugust märki liikumisest, siis otsustati see operatsiooni teel eemaldada. Toimus see üldnarkoosis, transluminaalse endoskoopilise ureeteri kivi eemaldamise meetodil. Loen haigusloos, et põide on jäetud 18 Fr Foley kateeter. Nüüd kaks kuud hiljem on tekkinud vasakul pool alakõhus nõrk valu või õigemini ebamugavustunne.
Kas see võib olla tingitud kateetrist mis põide pandi või oleks mõistlik panna aeg kirja eriarstile ja lasta täpsemalt asja uurida?
Tagasi kontrollile on kutsutud poole aasta pärast, kuidas käituda?
Ette tänades vastuse eest!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui teil on operatsiooni järgselt jäänud vaevused, tuleks esmalt pöörduda teid ravinud arsti poole. Tema teab täpselt - võib-olla jäi mõni kild sisse, mis valu põhjustab.
Ülo Zirel