Urineerimise häire 12.05.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 30a mees.
Selline probleem, et surve urineerimisel on aastatega järjest nõrgemaks jäänud. ~10a tagasi mõtlesin, et lihtsalt suurem põis kui teistel, kui urineerisin pikemalt ehk kauem, aga nüüd tundub, et ikka mingi muu probleem. Kui on ikka korralikult kannatatud põis siis võib urineerimis toiming võtta 2-3min ja lõppu nagu ei tulegi, tihti lõpetan ise ära, kuna ei viitsi oodata, millal see viimane lõpp välja niriseb. Kui normaalse häda võin urineerida endast umbes 1-1,2m kaugusele siis näiteks sauna õhtul, peale mitmete õlude joomist, kui neerud rohkem vatti saanud ja mitu korda hädal käidud, ei pruugi enam üle 0,5m endast kaugemale soristada, seda ka siis kui pikemalt häda kannatatud. (Sellistel olukordadel ka vahest peale urineerimist, umbes 10min pärast juba jälle tunne, et vaja hädale minna).
Perearst võttis vere- ja uriiniproovi ja ütles, et mingit põletikku ei näita.
Korra proovisin ka prostamol-uno-t (30tbl-kuu aega), ei saanud aru, et midagi oleks paremaks läinud, kuid kui tabletid otsa said siis nagu tundus, et läks hullemaks tagasi, et siis võibolla ikkagi midagi mõjusid.
Milles võib probleem olla?
Kas eesnääret saab/kontrollitakse ka muul viisil, kui pärasoole kaudu sisenedes?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kõige sagedasem noorte meeste kusemishäirete põhjus on eesnäärme põletik. Seda tavalise kuseprooviga diagnoosida ei saa. Soovitan uuringuteks pöörduda Meestekliinikusse. Missuguseid analüüse ja uuringuid sel puhul tehakse, saate lugeda kliinik.ee leheküljelt "tasub teada"
Ülo Zirel