Tihe urineerimine ja naha kihelus 31.03.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Ma ei tea, kas minu probleemidega tegeleb neeruarst, uroloog vöi mitu arsti.
Loodan, et ytlete oma arvamuse. Öpin hetkel Eestist eemal ja alles mais pääseksin Eesti arstile.

Lyhidalt: 31a naine, synnitusi ei ole (rasedusvastaseid vahendeid ei kasuta, kuna suur soov rasestuda), kroonilisi haigusi ei ole (vähemalt ei ole diagnoositud), uroloogi vöi nefroloogi konsultatsioonil ei ole käinud. Teen sporti, aga kerge ylekaal.

Mind vaevab tihe urineerimine - pean silmas 1-2 korda tunnis (see on oletuslik, siiani ei ole urineerimispäevikut pidanud, aga kavatsen), joon kohvi (ärritab pöit?), alkoholi tarbin yliharva. Sageli ärkan öösel urineerimisvajaduse peale.
Bussiga, kus ei ole tualetti ei tahaks söita - urineerimisvajadus (psyhhosomaatiline vajadus? ei tea). Vähene enurees olnud ca. 1,5 aastat ("pissin pyksi", ei oska seostada ka pingutuse vöi spordiga, lihtsalt nii on, mitte iga päev, aga juhtub), kusepöletikke ei ole diagnoositud viimastel aastatel (joon piisavalt vett ja väldin kylmetumist ka), gynekoloog leiab, et tema valdkonna probleem see ei ole (PAP II, viimane kylastus august 2008 kui tehti ultraheli ka siseorganitest (köhukoopa ultraheli)ja munasarjadest (munasarjavähi körgenenud risk lähisugulase töttu - emal esinenud). Ultraheli tulemusena köik korras.
Nahakihelus (ei kratsi ennast, vaid ebameeldiv "sipelgate" tunne), umbes 2 aastat, vahel probleemsem, vahel vähem. Netist materjali otsides leidsin, et kusihappe sisaldus veres/uriinis vöib tekitada ka nahailminguid. Kas vastab töele? Neeruproove (neeru funktsiooni näitajaid ei ole aasta jooksul vöetud, siiani on need korras olnud).

Minu kysimused teile:

Kas köhukoopa pluss munasarjade ultraheli käigus vaadatakse ka kusepöit? Vöi mis uuring annaks ylevaate vöimalikest anomaaliatest kusepöies jne?
Millise spetsialisti poole peaks enureesiga pöörduma (naine) - gynekoloog vöi uroloog?
Millise arsti konsultatsiooni soovitaksite teie - nefroloog vöi uroloog (vöi ei näe te näidustust, pean silmas oma oletust nahakihelemise vöimaliku pöhjuse kohta - liigne uraatide sisaldus)?
Teie vastuse eest ette tänulik,
31.a naine

Ilusat kevade algust!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kõhukoopa ultraheli-uuringul vaadatakse ka põit, kui põis on täis. Täpsem uuring on tsüstoskoopia e. põie sisevaatlus.
Enureesi, nahasügeluse jms. esmase diagnostika ja raviga tegeleb perearst.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

põiepõletik

Tere. Olen 23 aastane naine ning nädal aega on mul olnud kerged põiepõletiku sümptomid- tihe ja valulik urineerimine. Paar viimast päeva on ka palavik. Mul pole mitte kunagi varem põiepõletikku olnud. ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
pillidest vaevalt, kondoomita seksist küll.
Ülo Zirel

Loe edasi

Tihe urineerimine

Tere,

olen 25. aastane naine, muresid nagu alljärgnevalt võite lugeda on mitu, kuid kõik taanduvad ühele teemale ehk urineerimine. Mureks on siis väga tihe urineerimine. Tass joodavat tekitab ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
võimalik, et tegu on mingit laadi põielihase närvihäiretega. Seda on võimalik selgitada uroloogi poole pöördudes. Nii pisike müoom küll urineerimishäireid ei tohiks põhjustada.
Ülo Zirel

Loe edasi

tihe urineerimine

Tere! Probleemiks on liiga sagedane urineerimine. Õhtul enne magamaminekut näiteks 0,5 h jooksul 3 korda ja iga kord tuleb päris palju ( pissiproovi saaks kätte ). Milles asi ? Neerud on kontrollitud, ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kui teil välja tuleb samapalju, kui sisse joote on ju kõik korras. Jooge vähem, siis käite ka harvem tualetis.
Ülo Zirel

Loe edasi

Tihe urineerimine

Tere!
Olen 28a naine ning probleemiks on tihe urineerimine päeval kui ka öösel (1-2 korda). Mingeid valusid ega muid hädasid urineerimisel ei ole, lihtsalt tüütu on.
On see normaalne? Mingeid ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
ei tea, kui tihe on tihe. Probleemi objektiviseerimiseks oleks tarvis koostada urineerimispäevik 3 järjestikuse ööpäeva kohta, kus kirjas urineerimise kellaaeg, kogus 50 ml täpsusega, joodud ...

Loe edasi

põiepõletik


Tere,
Olen väga mures oma põie valudega. Tihe urineerimine mis kaasneb endaga kuuma valu ja tahtmine uuesti seda teha. Olen suvekuudel sama probleemiga kokku puutunud ja ravi saanud.
Olen ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kui uriiniproovid on korras ei saa rääkida põiepõletikust. Naistel on siis reeglina tegu mingi günekoloogilise probleemi või rasestumisvastase vahendiga emakas.
Ülo Zirel

Loe edasi

Tihe urineerimine

Tere!
Mureks on tihe urineerimine. Vahest käin 3-4 tunni tagant, kuid enamus ajast käin nii 1-2 tagant urineerimas.
Vahel on ka olukordi, kus olen käinud wc-s ning viie minuti pärast tunnen, ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere Miia,
palun lugege eelnevaid vastuseid teemal põiepõletik, kusemishäired.
Ülo Zirel

Loe edasi

Tihe urineerimine

Tere! Probleem on järgmine et olen 23 a. noormeest ja päevasel ajal urineerin kuskil nii korras tunnis ja öösel käin ka 3-4 korda, ausalt öeldes segab elamist, olen viinud perearstile uriini proovi, öeldakse ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
naerda pole midagi. Eesnäärme põletik on noortel

Loe edasi

Kusimusele ,tihe urineerimine,lisa.

Ainult seda,et unustasin mainimata -olen naisterahvas.

Vastas dr Ülo Zirel

võtan teadmiseks

Loe edasi

sage urineerimine

tere dr Zirel,
mul on probleemiks tihe wc k8lastus(olen 21 aastane neiu) ja ebamugavustunne alak8hus paremal pool ja selja taga. kas viga v6ib olla neerudes?

ette t@nades

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kindlasti ei ole see neeruprobleem.
Ülo Zirel

Loe edasi

Liiga tihe urineerimine.

Tere, mure selline, et ise alles noormees 22a. vana aga juba paar aastat käin liiga tihti WC-s, öösiti ikka 1-2 korda, ise olen juba täitsa ära harjund, aga mõte sellest, et saaks rahulikult öö läbi magada ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
peaksite esmalt pöörduma oma perearsti või meestearsti vastuvõtule.
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi