Ureaplasma urealyticum 10.03.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas te oskate öelda, kas URIINI analüüsiga saab KINDLAKS teha seesugust SUGULISEL TEEL levivat haigust? Kuivõrd usutav on URIINI analüüsiga tehtud tulemus? Mind viis selline asi šoki äärele, kuna olen regulaarselt käinud naistearsti juures ja analüüsid on korras olnud. Nüüd uroloog avastas, et on selline asi.
Praegu lõpetasin ka selle ravi (mikr näit uriinis oli 10/4- mida see ütleb üldse?).

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
uriinianalüüsiga küll sellist diagnoosi panna ei saa, ilmsesti võeti teil ikkagi ka spetsiaalkülvid peale uriinianalüüsi. 10/4 on tõenäoliselt 10 astmes 4 = 10000 kolooniat moodustavat ühikut, mis väljendab mikroobide hulka külvis.
Ülo Zirel