neerul lisaveresoon 07.02.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on üks neer ja sellel lisaveresoon, kirjandust lugedes sain teada, et see võib tihti olla hüdronefroosi tekke põhjuseks, kui põhjendatud minu mure on?
Neeru on uuritud kontrastainega, siis oli kõik korras.
Kuidas peaksin tulevikus käituma, kui tihti kontrollis käima ja kas on muretsemiseks põhjust?

Ette tänades,
Tiia.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Tiia,
muretsemiseks pole põhjust. See lisaveresoon on teil kaasasündinud ja kui see oleks uriini äravoolule takistuseks, siis oleks teil juba ammu hüdronefroos. Ainsa neeru tõttu on soovitav kontroll ultraheli-uuringul 1-2 aasta järel.
Ülo Zirel