väikesed paisud mõlemapoolselt neerudes 01.01.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Selline oli minu 12.a tütre leid UH, kui tal selg valutas ja sage pissimistunne oli, samas aga polnud sealt eriti midagi tulemas. Uriinis oli pisut valku, erütrotsüüte, leukotsüüte, baktereid+++. Ravi saame Nitrofurantoineiga kuu aega 1tbl õhtuti. (algul oli nädal aega 3xpäevas). Esimesel päeval oli valku analüüsis 100 ühikut (ei tea kahjuks ühiku nimetust). Järgmisel päeval aga juba referentsväärtuse piires. Kuna tal oli samal ajal ka mens. ei saadud kahjuks korralikku uriini analüüsi teha ja kahjuks ei tehtud koheselt ka bakterite külvi. Nüüd õnneks küll valusid ja pissimise muresid pole enam. Muret teeb aga lapse kaalulangus ja ka kahvatus. Perearstile rääkisime ka sellest viimasest murest, mille peale ta ütles, et noh...kaalulangus lapsel, ei tea. Tundus mulle, et ta lihtsalt ei uskunud mind. Lootis ta tõesti, et ma oma lapse ees hakkan valetama, niigi oli vastik küsida, kuna ei tahtnud last muretsema panna. Kardan, et põiemure võis ta endale kaela saada kassilt, aga pole vist enam võimalik kahjuks kindlaks teha, et mis bakteriga tegemist on, sest saame juba pikka aega rohtu. Millest tekivad sellised paisud neerudesse. Kas on selline ravi piisav. Ilusat aasta algust soovides, pisut mures olev ema

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
need väikesed paisud võisid olla ka neerupõletikust. Kui põletik on praeguseks üle läinud, tuleks ultraheli korrata. Kui paisud siiski püsivad, tuleks pöörduda lasteuroloogi vastuvõtule Tallinnas või Tartus, et uurida selle põhjust.
Ülo Zirel