Üliaktiivne põis? 10.12.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 53 a.naine.Alates selle aasta suvest tekkisid mul äkitselt järgmised sümptomid:väga sage urineerimine-3-4 korda tunnis,uriini väljutamiseks tuleb väga tugevalt mitu korda punnitada,uriini hulk on väike.Aeg-ajalt esineb kusepakitsust.Vahel peale tualetist väljumist,tekib koheselt jälle hädatunne.Igasugune valulikkus urineerimisel puudub ja ka põie piirkonnas valu ja pakitsus puudub.Uriinikülv puhas,seega põletikku ei ole.Tehtud ultraheli,haiglas põiedevulsiion narkoosis,tsüstoskoopia.Sooviksin teada,kas võib olla minu sümptomitest lähtudes tegemist üliaktiivse põie sündroomiga?Rohtudest olen tarvitanud Detrusitoli ja Driptanet,kuid kuna nende rohtude kõrvaltoimeks on raskused urineerimisel,panevad need rohud uriini kinni ja neid seetõttu ei saa tarvitada.Siiani pole tulemusi.Kas oskate mulle mingit nõu anda?Olen kuulnud rohust Vesicare,kas see võiks eespool nimetatud sümptomite puhul aidata?Või on mingeid muid ravimeid veel.Teid ette tänades,Heli

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Heli,
kirjeldus ei klapi väga üliaktiivse põie sündroomia (kusepakitsus, sagekusesus ja kusepidamatus). Tundub rohkem olevat tegu kusemistakistusega. Teil peaks kindlasti tegema urodünaamilise põie-uuringu diagnoosi täpsustamiseks.
Kohe soovitaks võtma hakata põiekaela lõõgastavat ravimit nt. tamsulosiini või alfusosiini (vajavad retsepti).
Vesicare on sama tüüpi ravim mis detrusitol ja driptaan, lõõgastavad põielihast.
Ülo Zirel