Kroonilise põiepõletiku ravi 26.11.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

olen naine, 22 aastane. 8 aastat vaevlen kroonilise põiepõletiku käes. Olen antibiootikume täis topitud. Nüüd aga määrati mulle pikaajaline ravi.

Sooviksin teada, mida Teie arvate mulle arsti poolt määratud raviskeemist:

2 nädalat igal õhtul 2 tabletti nitrofurantoini,
2 nädalat pausi (raviteedega),
2 nädalat igal õhtul 2 tabletti nitrofurantoini,
2 nädalat pausi (raviteedega)
ja nii kolm kuud.

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
sellist skeemi ei ole kohanud. Küll kasutatakse kroonilise põiepõletiku puhul pikaajalist madaladoosilist antibakteriaalset profülaktikat, nt. nitrofurantoini 50 mg 1 kord päevas 6 kuu vältel.
Ülo Zirel