eesnääre 01.10.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Lp. Dr. Zirel.
Olen 75 a . Ajuhemorraagia parempoolse hemipareesi ning motoorse afaasiaga aug.2002.a. plus
adenoma prostata. Epitsüstostoom eemaldati ap.2003.a.
15.01.2004.a. Põhja-Eesti Regionaalhaiglas diagnoos oli :
Maks,sapipõis ja -teed normis. Pankreas -normis. Põrn -normis.
Neerude suurus ja asetus normis.Mõlemas neerus kuni 3cm tsüste. Parema neeru alumine karikas kergelt laienenud kuni 8 mm .
Prostata kontuurid selged, mõõtmed 3,1x5,2x4,7 cm(maht ca 39,3cc). Perifeerne nääre ühtlase koestruktuuriga;kesksagar mõnevõrra inhomogeensem. Kõhuaort ja alumine õõnesveen norm. läbimõõduga.
Kokkuvõte: prostata kergelt suurenenud, uriini retensioon kusepõies, neerudes tsüstid. PSA 0,940 . See oli üle 4 a tagasi. Kui kaugele ta praegu arenenud on, seda ei tea. Vaevelnud olen ma taga (eesnäärmega) kogu aeg. (6 a)
Käesoleva a. juulis perearst määras mulle dutasteriidi ravi (Avodart): 1 kapsel üle 1-he päeva. Mulle tundub aga perearsti raviskeem natuke imelik! Kuigi ma pean sellest raudselt kinni! Normaalne annus oleks 1 kapsel päevas ja seda vähemalt 6 kuud. Aga kui ma võtan üle päeva, kas siis mingit ravitulemust üldse on? Või lükkub mingi märgatav tulemus 6 kuu võrra edasi?
Kas on õige pidada veel see ülejäänud aeg vastu ja kui tulemusi pole, siis minna üle nn normaalsele reziimile, või teha seda kohe? Olen pikemat aega võtnud kõrvitsaseemne õli kapsleid, kas ma võin neid praegu edasi võtta või on parem seda mitte teha?
Kuna operatsiooni, halvatuse tõttu, nagunii teha ei saa, siis kas ei oleks õigem üle minna hoopis tõhusamale Finasteridumi ravile? Perearst ütles küll, et sellist ravimit Eestis pole olemas, aga ma vaatasin järele, Rvimiameti nimekirjas on täitsa olemas. Tähendab eestist on võimalik teda saada!

PS. Kas Teie julgeksite minusugusel halvatul vanamehel operatsooni teha? Vaatamata tänapäeva arenenud arstiteadusele on ebaõnnestumise % vist liiga suur! Ma oleksin katsejäneseks nõus olema küll!
Austusega Leo K

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
me ei opereeri eesnäärme suuruse vaid kusemisraskuse tõttu. Eesnäärme suurus ja kusemishäired pole omavahel korrelatsioonis, s.t. et väikese eesnäärmega võib kusi kinni jääda, kuid suure eesnäärmega urineerida 1 m kaugusele.
Teil on tegemist suhteliselt väikse (

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

eesnääre

Tere!
Mis juhtus!? Miks suurem osa Teie vastusest (nr.53782, 02.10.2008) mulle on kaduma läinud? Palun kas saaksite asja uurida, või kordan küsimust?
Austusega Leo K.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
ma ei tea, mis juhtus. Peate pöörduma kliinik.ee administraatori poole.
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnääre

Kui kusemisel kergelt pitsitab ja toimub järeltilkumine (kerge nö põletustundega), munandite ja päraku vaheline ala on valus, mis võimendub erektsiooni ajal ja kiirgab peenise varreni välja, kas siis peaks ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kõigepealt peate pöörduma perearsti vastuvõtule või siis ka meestearsti poole, kuhu saab ilma suunamiseta.
Ülo Zirel

Loe edasi

Küsimus eesnäärme kohta

Tervist! Mul on õrnalt kõrvetav tunne ühes kohas, eriti kui ma vajutan selle koha peale, see koht on 10cm nabast allapoole umbes maani, kus peenis pihta hakkab ja poolteist sentimeetrit vasakule (endapoolt ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
pigem võiks kahtlustada vasakpoolset kubemesonga. Põis ja eesnääre asuvad häbemeluu taga.
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnääre

Millal on Teie vastuvõtu ajad? Suunamine, analüüsid olemas. kahtlus - pahaloomuline kasvaja:
Teie
p.m.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
esmaspäeviti kl. 10.00-15.00, J.Sütiste 19, kab. 146. Registratuuri tel. 6171049.
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnääre

Olen 36 aastane ja on tekkinud selline probleem,et ei ole naisega seksinud juba 3kuud, olen nagu stressis ja pinges.Oleme aja maha võtnud ja rääkinud neil teemadel ja arvanud ,et ootame millal tekib mul ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
see on küsimus meestearstile.
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnääre

Kas on normaaalne kui 36 aastasel mehel tuleb umbes kaks korda aastajooksul veidi verd eesnäärmest? Vahekorras ei ole olnud 3 kuud,kuna ei tunne vajadust ja olen ka tugevasti stressis, nii tööstress kui ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
ei ole normaalne.
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnääre

TERE Dr. küsin järgmist ,kas te tegelete ka soolte probleemidega , painab juba pikemat aega hemoroid ja tundub et ei rahune üldse maha . kas on võimalik ka konsultatsioonile kirja panna ? Olen ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
ei tegele, peate pöörduma üldkirurgi poole.
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnääre

milline oleks suurenenud eesnäärme operatsiooni läbinud patsiendile prognoos edasiseks eluks ja kui kasvaja on halvaloomuline,kas ja kui vajalik on kiire vahelesekkumine operatsiooni näol?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
healoomuline eesnäärme suurenemine ja selle operatiivne ravi prognoosi elule ei mõjuta. Eesnäärmevähi korral sõltub prognoos ja ka operatsiooni vajadus kasvaja levikust ja agressiivsuse astmest.
Loe edasi

Eesnääre

Tere!Kus asub eesnääre.Jalgade vaheline piirkond kuhugile sisse välja läheb põhjustab eesnäärme vmtaolisi vaevusi nagu siin portaalis on olnud.Uimasekski võtab.Mis see kuiv prostatiit on ja kas ikka ka ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
eesnääre on olemas vaid meestel ja asub kusepõie ja kusetoru vahel väikses vaagnas pärasoole ja häbemeluu vahel. Võib-olla tõesti tekitab see portaal ka eesnäärme vaevusi, kui liiga kaua arvuti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi