Parem munand teeb valu. 04.06.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Probleem siis järgmine, et paar kuud tagasi hakkas vasak munand valutama aeg-ajalt, nüüdseks on probleem kuidagi teise üle läinud. Valude sagedus ja tugevus on esialgsetest kordadest veidi suuremaks läinud, ning ausaltöeldes tunnen päris muret juba.
Mäletan, et varajases puberteedieas oli ka seda probleemi olnud, aga siis justkui läks üle kuni praeguseni.
Olen muidu 19 aastane noormees.
Aitäh!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
noorte meeste kõige sagedamini esinev infektsioonhaigus on suguteede põletik, teie puhul siis võimalik, et munandi või munandimanuse põletik. Tuleb külastada meestearsti või uroloogi, et probleemi täpsustada.
Ülo Zirel