milles võib asi olla 08.05.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Mõned päevad tagasi oli palavik (38,5), ja alaselg ka valutas.Arvasin, et neerud ja jõin Neeruteed.Nüüd olen märganud, kui joon vett, siis välja tuleb palju vähem, peaks nagu olema nii, et nii palju kui jood, nii palju ka väljub (muidugi olen viimased päevad ka palju higistanud).Arst palus uriiniproovi teha ja ütles et erütrotsüüte polnud, kuid valgu näitaja on kõrge.Milles võib asi olla, kas võib olla tegemist mõne raske neeruhaigusega? Palun vastake

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
palavikuga võivad neerude päsmakesed ikka valku läbi lasta. Nädala pärast võiks uriini analüüsi korrata.
Ülo Zirel