Probleem uriini lõhnaga 16.04.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen Teile tänulik, kui vastate mulle, miks mul on terava halva lõhnaga uriin.
Samas pole põletiku tunnuseid. Olen 50 aastane naine ja 17 aastat tagasi eemaldatud emakas. - vähkkasvaja oli. Uriini külv on tehtud ja see ei näidanud midagi.
Elle

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Elle,
uriini lõhna ei saa analüüsiga kuidagi uurida. Lõhn võib sõltuda paljudest asjadest - toidust, ravimitest, erinevatest haigustest: kõhunäärme-, suhkru- sapipõie jne haigustest.
Ülo Zirel