kusepõievähk 01.12.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 57 aastane naine ja mul on ees kusepõie eemaldamise operatsioon.Raviarst pakkus välja uriini korjamiseks kaks võimalust- kas uriinireservuaar või stoomikott. Stroomikoti kohta leitsin kirjandust ja on sellest mingi ülevaade. Tahaks täpsemalt teada mis riskid ja ebameeldivused on seoses uriinireservuaari kasutamisega. Ise oleks huvitatud resevuaarist.
Veel küsimus soolest "uue"kusepõie moodustamisest. Raviarsti sõnul tehakse seda ainult meestele, kuid ma tean üht naist kellel on selline põis. Kas on ka mingi võimalus saada "uus" kusepõis.

Jään Teie vastust ootama.
Lugupidamisega Sirje

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Sirje,
reservuaari tüüpe on mitmeid ning ka probleemid varieeruvad. Üks ühine reservuaaride probleem on kivide teke neis, mida on siis tarvis hiljem eemaldada. See võib olla korduv. Samuti võivad esineda uriini iseeneslikku väljumist takistava klapi või kanali probleemid: uriini leke kateetri paneku avast, kateteriseerimise raskus. Need on nagu peamised.
Ka naistele tehakse soolest uusi kusepõisi, s.t. on võimalik loomulikku teed urineerida. Eeltingimuseks on vaid, et kusiti peab olema korras ja põievähi puhul ei tohi naistel kasvaja ulatuda põiekaela, meestel eesnäärmesse. Kuna taolisi operatsioone teevad Eestis väga vähesed uroloogid, ei pruugi teie raviarst seda teada.
Internetist saate lisaks lugeda: continent urinary reconstruction, (ileal) neobladder. Kahjuks eestikeelne kirjandus puudub.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

kusepõievähk

Suur tänu vastuse eest.
Mul veel viimane küsimus. Kas see uus põis naisele tuleks teha koos vana eemaldamisega või on ka hiljem seda võimalik teha.

Vastuse eest ette tänades.
sirje

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kindlasti eemaldatakse enne kasvajaga põis ja siis tehakse uus.
Ülo Zirel

Loe edasi

Kusepõievähk

Suur tänu vastuse eest.
Ma oleks väha huvitatud ikka võimalusest saada uus põis. Minul on diagoositud kusepõie eesseina-tipu kasvaja.
Oleks tänulik kui saaks informatsiooni kuhu ma peaksin ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
soolest uue põie operatsioone naistele tehakse Ida-Tallinna Keskhaigla ja meie, Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogiaosakonnas.
Ülo Zirel

Loe edasi

kusepõievähk, 2

Tere,

tänan teid põhjaliku ja asjaliku vastuse eest!

Seoses põide viidava keemiaraviga on lisaküsimus. Meil abikaasaga seni ei ole lapsi olnud ning oleme viimasel 3 kuul püüdnud ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere Karl,
teadaolevalt põiesisene keemiaravi ei kahjusta seemnerakke. Ettevaatuse mõttes võiks siiski vahel olla 10-15 seemnepurset, enne kui üritada uuesti last saada. Selleks ajaks tekivad uued ...

Loe edasi

kusepõievähk

Tere,

olen 39.a. mees, üle poole aasta olen käinud arstide vahet kaebustega, mis viitasid põiepõletikule. Lõpuks diagnoositi nüüd põievähk ja operatsioon määrati 2 nädala pärast. Toimuks kusitikaudne ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kusepõies on healoomulist kasvajat väga väga harva. Ca 80% juhtudel on tegu pindmise e. ainult põie limaskesta haarava kasvajaga ning ülejäänud 20% kasvab vähk lihaskihti või on kasvanud läbi ...

Loe edasi

Põietipu vähk

Tere!
Olen 81 aastane mees. Mul diagnoositi põietipu vähk. Minu otsustada jäeti operatsiooni tegemise küsimus- kas jah või ei. Mul on südamepuudulikkus ja insuliinisõltumatu diabeet tüsistusteta.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kahjuks ei ole teada, kas teie haigus piirdub ainult põie limaskestaga (nn. pindmine kusepõievähk) või on tunginud lihaskihti. Ravi on neil juhtudel erinev. Pindmist kusepõievähki ravitakse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi