ciprinol 29.11.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Abikaasal diagnoositi neerupõletik ja raviks kirjutati ciprinoli ja neeruteed. Tundub, et mõlemast on kasu, kuid talle on selle ravimi tarvitamise ajal siginenud kummaline peavalu (pead ei saa isegi padjale panna, tundub, justkui oleks turses). Kas see on loomulik ja mida selle vältimiseks teha saaks? Ciprinoli 500 võtab kaks korda päevas ühe tableti kaupa.
Vastust ootab murelik naine. Tänud ette!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
see ei ole loomulik. Igal ravimil on omad teatud kõrvaltoimed ning kirvereegel on see, et kui inimene mingit ravimit ei talu, siis vahetatakse see teise vastu välja.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

ciprinol

Tere, seoses neeruvalu ja põiepõletikuga kirjutas arst mulle välja ciprinoli. Kahe päeva möödudes pole rohud paremaks midagi teinud kuid magu kõrvetab väga kõvasti, lakkamatult ja ühtlaselt. Kas see on ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
võib küll olla, et te seda ravimit ei talu.
Ülo Zirel

Loe edasi

Küsimus...

Tere!
3 kuud tagasi tekkis kusiti põletik, kuna ollin sel hetkel välismaal, siis käisiin välismaa arstide juures ja sealt ei leitud midagi aga anti rohtu, klamüüdia vastu, arvati et on aga testid ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kui kusitipõletiku sümptoomid on kestnud vaatamata ravile >3 kuu peaks kahtlustama eesnäärme põletikku. Peaksite pöörduma meestearsti vastuvõtule.
Ülo Zirel

Loe edasi

ciprinol

Tere. Olen 50-a naine, kellel äsja õnnestus saada oma elu esimene põiepõletik. Veresete oli 33 ja perearst kirjutas 5 päevaks Ciprinoli. Põiehäda enam ei tunne, aga seedetrakti lõi küll rivist täiesti ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kõhulahtisus ei ole tsiprinooli ägedast mõjust tingitud, vaid lihtsalt selle ravimi kahjuks sageli esinev kõrvaltoime. Nii, et garantiisid põiepõletike kordumise osas ei ole. Põiepõletikul ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi