Mühk munanditel 08.10.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 17 aastane noormees. Viimasel kuul on pidevalt kubemepiirkonnas üks pool sügelenud. Alguses ei pööranud sellele tähelepanu, aga nüüd märkasin, et munandi külje sees on väike pallike või mühk (läbimõõt on tal alla poole sentimeetri). Midagi muud pole märganud peale sügelemise, valu puudub. Kas ma peaksin laskma ennast kuskil arsti juures kontrollida? Kui jah, siis millise juures?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
selliseid pallikesi või mühke ei ole kirja teel võimalik ära tunda. Kubeme sügelus on tavaliselt põhjustatud nahaseenest või pesuallergiast või pesu pesemiseks kasutatavast pesupulbrist. Peaksite pöörduma perearsti vastuvõtule.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

Väike peenis

Olen 15a (paari kuu pärast saan 16). Puuduvad kaenlaalused ja häbemekarvad ning peenis ei ole veel kasvama hakanud. Peenise ümber küll on mõned karvad ja munanditel pikad karvad, aga muud arenemist täheldanud ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kuna neid väikese peenise küsimusi on päris palju, hakkan ma aru saama, miks Eestis nii paljud mehed peavad nii mõtetute autodega nagu dziibid ringi kihutama.
Oma küsimusega peate pöörduma ...

Loe edasi

Munandid

Olen 20a. ja mul on löönud valu munanditesse õhtuti.
Kui ma olin päris väike käisin munanditega opil.
aga ma tahaks teada kas see on tõsine asi?miks mul valu lööb.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
liiga vähe infot vastamiseks. Munanditel tehakse igasuguseid operatsioone. Peaksite pöörduma meestearsti või uroloogi vastuvõtule.
Ülo Zirel

Loe edasi

rasunäärmed

Tere!Kui mul on suguti alaosas ja munanditel naha hüpertrofeerunud rasunäärmed,siis kuidas oleks võimalik nendest vabaneda?
Tänud..!

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
ei ole võimalik vabaneda.
Ülo Zirel

Loe edasi

lööve sugutil.

olen 20-aastane.... juba väga kaua on olnud sugutil ja munanditel lööve vms. sugutil on all pool ja külgedel punnid, kust aegajalt saab välja pigistada mingit valget asja.... munanditel on lihtsalt hästi ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
tegu naha hüpertrofeerunud rasunäärmetega. Nendega ei pea midagi ette võtma.
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi