tsüst 22.08.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Arst leidis mul umbes 1 cm läbimõõduga munandimanuse tsüsti, mis on täidetud vedelikuga.

Kas see tsüst võib olla pahaloomuline kasvaja? Kas tsüsti sisu peaks kuidagi uurima?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
munandimanuse tsüst reeglina ei ole pahaloomuline. Tsüsti sisu saab uurida mikroskoopiliselt, kuid reeglina puudub selleks vajadus ja seda ei tehta.
Ülo Zirel