Probleem urineerimisega 12.05.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Mul on selline mure, et on raskusi urineerimisega kui olen tarbinud alkoholi. Tavaliselt tekib see just õlu tarbimisel. Tunnen, et põis on täis ja vaja seda tühjendada aga kui seda hakkan tegema siis uriin ei tule välja ja kui tuleb siis päris pika aja jooksul ning väga väikese survega, peaaegu tilkudes. Ka mitte alkoholi tarbimisel on vähemalt minu arvates surve suhteliselt nõrk. Olen seda täheldanud juba päris pika perioodi jooksul. Milles võib olla probleem?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
probleem ongi selles, et alkohol ärritab eesnääret. Alkoholi tarvitamise järgselt võib tekkida ka uriinipeetus.
Ülo Zirel