13-a poisil probleem 18.04.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tervist! Minu 13-a pojal on viimastel kuudel tihti probleeme pissimisega: kas on häda, aga midagi ei tule; või hädatunnet eriti ei olegi, aga siiski kogu aeg käib pissil ja alati tuleb ka, kusjuures poeg väidab, et sellist head tunnet, et põis tühjaks sai, ei ole, kohe tahaks uuesti minna. Vahepeal on 1-2 nädalat rahulikumat aega, siis on jälle 1-2 nädalat probleemid. Kui tal see viimane kord oli, siis tehti uriinianalüüs, kuid mitte midagi sealt ei leitud, ka ei väsinud perearst kordamast, et "poistel põiepõletikku peaaegu ei esine". Ometigi probleem on ja üsna tõsine. Mis uuringuid oleks mõeldav pojale teha ja kuhu peaks pöörduma, kui vaja, olen nõus ka tasuliste uuringutega. (Praegu elame veel Tallinnas, kuid varsti saavad meist Harjumaa elanikud.)

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
soovitan pöörduda Tallinna Lastehaiglasse lastekirurgi vastuvõtule. Laste uroloogiliste probleemidega tegelevad seal rohkem dr. -id Mari Majass, Orm Porosaar ja Kuido Väljaots.
Ülo Zirel