uriini analüüs 13.04.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

olen 29 aastane naisterahvas. Minu mure on selline: käisin hiljuti töökoha kaudu terviseuuringutel. Tehti nii vere kui uriini analüüs. Veri korras, kuid uriini analüüs (valk neg, suhkur norm) näitas midagi- mida, seda seal ei öeldud. Näit iseenesest selline:
SG 1.020
ph 6
LEU 100/ul 2+
NIT pos 1+
PRO neg
GLU norm
KET neg
UBG norm
BIL neg
ERY 50/ul 3+

olen juba päris mures mida selline analüüs võiks näidata ja millise arsti juurde pöörduda (urolooog või hoopis nefroloog)? Palun väga- selgitage mulle antud tulemust. Ette tänades!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teie töökoht maksis neile terviseuurijatele tõenäoliselt priske summa, nii et selle eest oleks nad võinud teiega ka pisut suhelda.
Teie selles uriini analüüsis on palju valge- ja punavereliblesid, kuid kahjuks ainult kuseproovi alusel haigust diagnoosida ei saa. Korrast ära proov viitab vajadusele asja edasi uurida. Missuguse eriala spetsialisti abi oleks vaja, selle määrab teie perearst.
Ülo Zirel