urodünaamika? 28.03.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere, olen 19 a neiu. mind on jooksutatud juba väga paljude arstide vahet ja olen muretsemisest ja lootmisest juba väga väsinud. kõigepealt perearst saatis naistearsti ja nefroloogi juurde. naistearst leidis ureaplasma parvum'i ning see raviti välja, kuid minu kaebused ikka püsisid muutumatud. nefroloog ei leidnud mul mingit infektsiooni. edasi saadeti uroloogi juurde, kuid sinna ma sain konsultatsiooniaja alles kahe kuu pärast. helistasin erahaiglatesse, seal olid teenused minu jaoks liialt kallid. kui teie arvates võiksin sealt lõpuks leevendust oma probleemile leida, siis kasvõi laenan selle raha. mure siis selline, nagu eelpool öeldud põiepõletikku polnud ja mul soovitati urodünaamikasse minna. ma ei mäletagi, kuna mul viimati põis täis oli ja sellepärast vetsu läksin. selline tunne on nagu uriin vajuks lihtsalt alla ja tilguks läbi, et ei jõua kinni hoida. kui istun või laman on tunduvalt parem, kui aga püsti tõusen, siis täitsa mõtlen, et kas ma jõuan bussipeatuseni kõndida ja kinni pidada, enne kui ma jälle istuma saan. kui vetsust välja tulen siis juba kohe on selline imelik paha tunne nagu tahaks veel sortsu lasta, aga ei tule enam. sellise probleemiga on väga raske 2 kuud veel elada ning kannatada, kuniks arsti juurde saan. palun soovitage, mis ravi ma vajada võiksin või kas sellele on võimalik mingit leevendust saada kuniks arsti aega pean ootama. äkki on mõni hea arst, keda te soovitate ja kelle juurde saaks kiiremini? suur aitäh vastuste eest!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teil on tegemist sugulisel teel levivast infektsioonist (ureaplasma parvum) põhjustatud urineerimishäiretega. Palun lugege varasemaid vastuseid põiepõletiku ja urineerimishäirete kohta.
Ülo Zirel