ei tunne 18.02.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

juba paar kuud ei tunne enam põie täitumist.on olnud keisrilõige 10 aastat tagasi,5 aastat tagasi võeti emakas kasvaja pärast ära. kõigepealt hakkasin tundma nagu pisteid selles kohas kus põis peaks olema.ja nüüd ei tunne enam,kas põis on täis või mitte.olen pidanud raske füüsilise töö pärast õues põie tühjendamist edasi lükkama.kuhu peaksin pöörduma,mis uuringuid perearst võiks mulle teha ja kas seisund on ohtlik?Ette tänades.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui te kusepakitsust ei tunne on põienärvidega midagi korrast ära. Kui emakas on vähi tõttu eemaldatud, tuleks eeskätt lasta kontrollida, kas seal uut kollet pole tekkinud, mis võib põienärve kahjustada.
Ülo Zirel