operatsioonijärgne seisund 12.02.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Operatsioonist on möödunud 2,5 kuud,kuid vaevuseks on jäänud uriinipidamatus,eriti tekkib see aevastamisel,(viimati tühjenes pôis tervenist)Operatsiooni käigus vigastati pôit,mis ka kinni ômmeldi,eemadati samuti emakas,kuna olid suured müoomid.Tahaks küsida,kas see on normaalne seisund peale operatsiooni ja möödub aja jooksul vôi jääbki nii?Olen 46a.naine.Tänan!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
vaevalt, et pidamatus möödub, pigem arvan, et see ajapikku süveneb. Tuleks teha uriinipidamatuse vastane operatsioon, mis on lihtne ja vähetraumaatiline (kusiti alla asetatakse proleenling).
Ülo Zirel