Õine vajadus... 29.01.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

...urineerimas käia on ära tüüdanud.perearstilt saadud proovide vastused olid korras (uriin , veri).Vajadus WC-es öösel käia on reeglina iga kahe tunni järel.
Päeval ei ole asi ni hull,aga kui häda tuleb ja kohe ei saa minna ,siis on tilgad püksis ka.Kuna mul on praegu veel teine ravi,siis perearst momendil selle vastu ravi ei määranud.(Süda teeb lisalööke ).Kas selle jutu järgi on võimalik mingi diagnoos ja ravi määrata?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
väga segane jutt. Peaksite tegema enda kohta urineerimispäeviku - mis kell ja kui palju urineerisite, millal tuli püksi ja kui palju. Nii 3 järjestikuse ööpäeva kohta. Siis saaks juba midagi arvata.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

\

Tere,

Mure järgmine: tunnen, et vajadus põit tühjendada tekib suhteliselt "äkitsi" ja on väga "kange" - hoia või jalad risti. Mõne aja mõõdudes aga vajadus kaob ja olen ka paar-kolm tundi ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Võib olla küll eesnäärmepõletik. Soovitan külastada uroloogi või meestearsti.
Margus Punab

Loe edasi

Tere

Kui näiteks olen kellegagi vahekorras siis tupesein annab tunda,ja tekib vajadus minna tualetti. Milles võib probleem seisneda?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
pole uroloogiline probleem, peate pöörduma naistearsti poole.
Ülo Zirel

Loe edasi

Pidev vajadus urineerida

Tere,
paari kuu jooksul (umbes 3 kuud), on tekkinud tihe vajadus urineerida. Peale urineerimist on tahtmine seda uuesti teha. Ise kahtlustan põiepõletikku, aga valu ega kipitust ei ole.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
ükski põiepõletik ei kesta 3 kuud. Kuna vanust ja sugu te ei avalda, siis rohkemat kommenteerida on raske.
Ülo Zirel

Loe edasi

Raske urineerida.

Tere.
Mul selline probleem, et tekib suur urineerimis vajadus, kuid kui wc-sse lähen siis ei tule midagi. Ja järjest hullemaks on läind see.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
jällegi - ei sugu ega vanust. Väga raske mingit nõu anda.
Ülo Zirel

Loe edasi

Õine märgamine

Tere
Minu poeg on juba 8 aasatne ja pissib öösiti alla. Proovid pidid korras olema ja oleme proovind ka aparaati mis öösiti panen külge ja hakkab märja peale piiksuma. 6 kuud oleme kasutand ja ta ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
palun lugege eelnevaid vastuseid, märksõnad "öine voodimärgamine", "enurees".
Ülo Zirel

Loe edasi

pidev vajadus

Millest tuleneb pidev vajadus tualetti minna? Ma palju vedelikku üldse ei tarvita, hommikuti ei joo üldse midagi, kuid päeva jooksul tuleb väga tihti väljas käia. Tavaliselt on sellega seotud kas närviline ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
stress võib tõepoolest urineerimishäireid põhjustada. Vaevusi on võimalik leevendada põielihast lõõgastavate ravimitega.
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi