kusepôiepôletik 09.12.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 45a.naine.Olin operatsioonil 1,5 nädalat tagasi eemaldati emakas koos mûoomidega,mille käigus tekkis pôide auk,mis hiljem ka kinni ômmeldi.Nûûd sellised probleemid,et pakitsus ja kuumatunne pôies.Tahaks kûsida,kas tegu vôib olla mingi pôletikuga ja kui ruttu selline haigus paraneb? Tänan!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
võib küll olla põletik põies. Selle teada saamiseks oleks vaja teha uriinikülv mikroobidele. Kuid see analüüs on informatiivne ainult juhul, kui te ei ole 3-4 päeva enam antibiootikume tarvitanud. Operatsioonist taastumise aeg on erinev, sõltub vanusest, kaasuvatest haigustest, operatsiooni ulatusest, tüsistustest jne. Üldjuhul võtab taastumine aega 1-2 kuud.
Ülo Zirel