Kõrvetus urineerimisel 22.11.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu probleem on urineerimises. Nimelt kui tunnen, et on tarvis WC'd külastada, siis aega sinna minekuks on väga vähe. Istudes tõusen püsti ja ei suuda enam kuigi palju kinni hoida. Ja kui jõuan vetsu ning teen vajalikud toimingud, siis peale urineerimist on kõrvetav ja ärritav valu tupe ja häbememokkade piirkonnas. Uriini värvus on tumenenenud ning ma ei ole kindel, kas kaasneb ka veritsus. Võis olla küll veritsus, aga see oli sellisel juhul imeväike.
Kas need võivad olla mõne tõsisema haiguse sümptomiks?
Kuidas peaksin edasi toimimà?
Kas asi võib olla ka ravimites mida hetkel tarvitan? Mandlipaistetuse, nohu ja kurguvalu tõttu söön mõningaid tablette.
Enne sellist probleemi esinenud ei ole.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ilmselt on tegu mingi põletikuga kas banaalsest infektsioonist või sugulisel teel levivatest mikroobidest. Peaksite pöörduma kas perearsti või naistearsti poole.
Ülo Zirel