peenise proteesimine 06.11.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Seoses kasvajaga on amputeeritud 46 aastasel peenis,osaliselt lümfid (op.toimus 2 aastat tagasi).Kas on võimalik paigutada protees ???

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui peenis on amputeeritud, pole proteesi kuhugi panna. Peenise taastamisega tegeleb Eestis dr. Olavi Vasar Taastava Kirurgia Kliinikust Tallinnas. Peale peenise rekonstrueerimist on võimalik asetada ka protees.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

Peenise proteesimine

Tere, mida kujutab peenise proteesimine impotentsi puhul?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Peenise sisse opereeritakse vahekorra sooritamiseks vajalikku jäikust tagavad silikoonsilindrid. Teema liiga lai, et seda küsimus-vastus vormis siin käsitleda.
Edu
Margus Punab

Loe edasi

Peenise ava rebenemine

Tere,
Juba mitu aastat tagasi rebenes peenise ava alla ja ei kasvanud kokku tagasi. Vahekorra ajal on juhtunud veelgi et tunnen teravat valu peenise otsas mis paari päeva pärast mõõdub, kuid ava ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
vt eelmist vastust. Lisaks on teil ilmselt ka kaasasündinud peenise anomaalia, kus kusiti ava ei avane päris peenise pea otsast. Seda nimetatakse hüpospaadiaks. Peenise pooleksmineku ohtu pole.
Loe edasi

Sõlm peenise naha all.

Avastasin sõrmega tuntava poole cm suuruse sõlme peenise varrel pisut peenise peast tagapool, naha all. Kas võib olla tegu mingi vähkkasvajaga? Olen 33 aastane.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
peaksite seda sõlme uroloogile või meestearstile näitama. Vaevalt küll, et see vähk on. Peenisevähk on tavaliselt haavanduv.
Ülo Zirel

Loe edasi

peenise pumba kasutamine

kas on tõsi et peenise mõõtusid saab suurendada nende nn peenisepumpade abil, või on see lihtsalt üks lihtne reklaamitrikk?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
pole kompetentne, peate küsima meestearsti käest.
Edu,
Ülo Zirel

Loe edasi

Peenise kõverus !

Mis hinnaklassis on peenise kõveruse korrigeeimise operatsioonid ning, kui ohtlikud need on ?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
riiklikus meditsiinisüsteemis maksab taoline operatsioon koos anesteesiaga ca 4500.- EEk + haiglaravi. Operatsioonirisk on suhteliselt väike, kuna tegemist on pindmise operatsiooniga.
Edu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi