Ümberlõikus 14.09.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Mul tehti eile täielik ümberlõikus. Täna eemaldasin sidemed et vaadata kudias on. Ma ehmusin täitsa ära, sest eesnahk oleks nagu viltu ära lõigatud. Kas peenis jääb ikka loomuliku väliumusega või on ikka näha mingi arm või jääbki peenis lihtsalt koledaks. Loodan et vastate mu küsimusele.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
inimene ei ole auto, et tõstad karbussi ringi ja vajutad uuesti sajaga edasi. Haavade paranemine võtab võtab aega ja mida vanem inimene, seda kauem. Enne kuud aega ei saa teil tehtud operatsiooni tulemuse kohta midagi asjalikku öelda. Loodetavasti öeldi teile, et peenist ei tohi 6 nädalat muuks kasutada, kui ainult kusemiseks.
Ülo Zirel