Munandimanuse tsüst 07.09.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Mul oli mõned nädalad tagasi trauma kubeme piirkonda, mistõttu tekksid suured ja tugevad verevalumid munandikottidele ja allapoole kuni pärakuni. Igaksjuhuks tehti mulle ka ultraheliuuring, ning avastati munandimanuse peaosas 4 mm tsüst. Millist ohtu see võib kujutada, ning kui kiiresti see tuleb eemaldada? Ja kui pikad on järjekorrad?

Ettetänades,

Tarmo

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Tarmo,
nii väike tsüst ei kujuta mingit ohtu ja pole vaja sellega tegelda. Diagnostika aparatuur on lihtsalt nii heaks läinud, et nähakse igasuguseid asju, mis pole kliiniliselt olulised.
Kui tsüst peaks suurenema hakkama, hakkab ta valu põhjustama. Siis on õige aeg arsti poole pöörduda. Munandimanuse tsüst ei ole pahaloomuline kasvaja.
Ülo Zirel