mis viga täpsemalt ja mis aitab pöies valu 21.06.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

nii siis pissida hirmus valus ja nigu pöide natuke tuleb pissi nii kohe valus.piss tume kollane ja sogane mida ise teha saab.wc minna ei taha nii valus on et pisarad tulevad silma

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ise saate teha vaid niipalju, et joote rohkelt uriini hapustavaid teesid, nt. leesikatee või jõhvikamahla. Kui on tegemist põiepõletikuga, möödub see pooltel juhtudel iseenesest. Kui on tegu sugulisel teel levivate haiguste või günekoloogiliste probleemidega (jälle sugu?vanus?) ei pruugi eneseabist kasu olla.
Ülo Zirel