Põiekasvaja 31.05.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Minu 75.a. abikaasal eemaldati aprillis põiekasvaja.Opi järel ütles opereerinud kirurg,et kõik on eemaldatud.
Järelkontrollis selgus,et kogu kasvajat pole eemaldatud ja määrati uus opiaeg.
KASVAJA OLEVAT OLNUD UMBES OATERA SUURUNE,TEHTI SELJAAJU ANESTEESIAGA.
Milles võib olla niisuguse olukorra põhjus,kas järgmisel korral ei või sama asi korduda ja jääbki oppidel käima.Abikaasa on südamehaige ja ilmselt pole korduv anesteesia päris ohutu.
Ette tänades Siiri.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
põievähi puhul võib koldeid põies olla palju ja mõnikord võib tõesti juhtuda, et mõni pisike kasvajakolle jääb operatsiooni ajal märkamata. Teisest küljest peab arvestama sagedaste kordusoperatsioonidega 1-2 korda aastas, sest pindmisele (limaskestaga piirnevale) põievähile on iseloomulik kõrge retsidiivide sagedus - ca 80%. Kuna endoskoopilise operatsiooni trauma on väike, ei ole see siiski suureks probleemiks. Probleem tekib siis, kui kasvaja levib kusepõie lihaskihti ja tekib vajadus kusepõis täielikult eemaldada. Seda juhtub ca 20-25% juhtudel. Raske südamehaiguse korral ei pruugi see kõrge operatsiooniriski tõttu mõnikord olla võimalik.
Ülo Zirel