valuline ja hell alakõht 14.05.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 41 aastane naine ning viimased pool aastat hädas hella ning valulise alakõhuga. Vaevab sage urineerimine, alakõhus spastiline valu, pidev täistunne just kõhus alaosas ning päeva lõppedes on selg ristluude piirkonnas väsinud ning tursunud tunne jalgades. Kõhtu katsudes on tunne sarnane olukorrale, kui vajutada tugeva pissihädaga põiele, aga see tunne on ka siis, kui just WC-st tulnud.
Kuna viimastel aegadel probleemiks ka kõhukinnisus, saadeti mind perearsti poolt soolte uuringule ning tehti kolonoskoopia. Väideti, et sooltes probleemi ei ole, soovitati kiudaineid ja rohkem vedelikku tarbida. Mida rohkem aga vedelikku, seda tihedamalt käin wc-s.
Günekoloogiliselt kõik korras. Seal arvati, et põis võib pressida sooltele ja tekitada valu alakõhus. Uriinipidamatuse all ei kannata ning uriinianalüüski korras.
Viimasel ajal on sellest probleemist tekkinud depressioon ja tihenenud nutuhood, sest kui kõik analüüsid korras ning ometigi alakõht valuline, näitab see ju seda, et kuskil ju mingi probleem on. Kas niisuguste sümtomitega on motet uroloogi poole pöörduma või peangi leppima teadmisega, et mul on lihtsalt viimase poole aastaga organismis niisugused muutused toimunud, mida polegi võimalik ravida?

Ette tänades,

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kindlasti saab ka teid aidata. See, et üks naistearst ütleb, et tema poolt on kõik korras ja kolonoskoopia alusel öeldakse, et soolestikus, hoolimata tekkinud kõhukinnisusest, probleemi pole ei ole kindlasti piisav valude põhjuse selgitamiseks. Kaebused viitavad ikkagi eeskätt mingile günekoloogilisele hädale. Soovitan pöörduda teise naistearsti poole teise arvamuse saamiseks. Ka on võimalik teha süvendatud uuringud nagu kompuutertomograafia ja vajadusel isegi laparoskoobiga kõhuõõnde vaadata.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

ärritunud põis

Tere!
Olen 40.a naine ning probleemiks on "oletatavasti" ärritunud põis. Probleem sai alguse pideva kõhukinnisusega, millest tingituna oli pidev surve põiel, trummis ning samas katsudes ülihell kõht. ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
tegemist on üliaktiivse põie sündroomiga (i.k. overactive bladder - OAB, kui soovite internetist vaadata, eesti keeles selle kohta tõenäoliselt midagi ei leia).
Tegemist on põienärvide ...

Loe edasi

Kubemesong

Kuidas seda ära saab diagnoosida?Mehel kubemes nagu kisub pidevalt.Janu on pidev ja vedelikuga läheb alakõht punni.Kõht on ka krooniliselt kinni.Kõik lahtistid ei sobi- allergia ja venitavad ka soole välja ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
see küsimus on üldkirurgile.
edu,
Ülo Zirel

Loe edasi

Eesnäärme peal punn

Tere ma umbes 3 nädalat tagasi avastasin,et mul on eesnäärme peal punn mis on läinud tundlikuks ja alakõht on hakkanud valutama......mis te soovitaksite

Vastas dr Ülo Zirel

Peaksite pöörduma arsti poole,
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi