Noku mure 28.04.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Minu poeg on nädalane ja mure on selline: perearst ütles, et vannis käies tuleb hakata eesnahka tagasi lükkama. Kas tõesti nii pisikesel tuleb seda teha?
Mitte ükski mu tuttavatest pole seda teinud. Ma ei tea kas usaldada perearsti või mitte. Olen kuulnud, seda ei tohi üldse näppida, et poiss teeb seda ise puberteedieas. Mis on õige, palun aidake!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
nii väiksel lapsel pole see õige. Eesnahka tuleb lihtsalt puhastada sinna kogunenud uriinijääkidest. Kolme-nelja kuuselt võib vannitamisel eesnahka tasakesi tahapoole lükates selle kurde õgvendada ja pesta eesnahka.
Ülo Zirel