neerupuudulikkus 29.03.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere! Olen mures oma 19-aastase tütre tervise pärast. Kõik sümptomid viitavad neerupuudulikkusele, kuid ei tea, kelle poole pöörduda. lastearstist perearsti juurde keeldub ta minemast, meelsasti läheks ta otse nefroloogi või uroloogi (ka tasulisele) vastuvõtule.
kuidas Teie vastuvõtule pääseb? Või soovitate kedagi teist?
Laps elab Lasnamäe piirkonnas.
Ema

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
saab pöörduda ka otse, ilma perearsti saatekirjata, meie haigla nefroloogide vastuvõtule, kuid siis peate visiidi ja kõigi uuringuteja analüüside eest tasuma ise. Registratuuri telefon meie haiglas on 697 1049.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

neerupuudulikkus

Milliseid taimeteesid kasutada

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
taimeteed neerupuudulikkuse korral eriti ei aita, tähtis on dieet. Tuleks vähem tarvitada valgurikkaid toite ja soola ning rohkem tärklist (toores kartul, kissell).
Ülo Zirel

Loe edasi

Neeruvaagna laienemine

Lp dr. Zirel,
mure: 18.rasedusnädalal avastati lootel ühe neeruvaagna laienemine. Arsti sõnul selgub tegelik olukord pärast sündi. Sooviksin siiski rohkem infot, mida see lapse elus võib tähendada ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
teie arstil on õigus, kuid muretsemiseks pole erilist põhjust. Viga on õnneks ühes neerus, mida saab peale lapse sündi tavaliselt edukalt ravida. Neerupuudulikkus last ei ähvarda, kuna teine ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi