eesnäärme ravi 06.02.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 63 aastane mees. Kasutan eesnäärme raviks Omnic´ut. Kui pikalt võib seda ravimit kasutada(urineerimistakistus), olen kasutanud 8 kuud. Ilmselt tuleb veel tarvitada.
Andrus

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Andrus,
Omnic on üks põiekaelas ja eesnäärmes asuvate silelihaseid lõõgastavatest ravimitest. Need ravimid otseselt ei ravi eesnäärme liigvohandit, vaid lõõgastavad eesnääret ning urineerimine paraneb. 1 tableti toime kestab 24 tundi. Kui ravimit enam mitte võtta, siis toime kaob ja vaevused tulevad tagasi. Täpselt samuti, kui jätta võtmata vererõhurohud, läheb rõhk jälle kõrgeks. Eesnäärme lõõgasti tarvitamise alternatiiviks on operatsioon.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

eesnäärme vähk

kui eesnäärme vähk on edasi levinud juba luudesse ja igalepoole kehas.kui suur võiks olla paranemise võimalus.vähk on juba päris palju edasi arenenud sest sellele saadi liiga hilja jälile.kas mingi ravi ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
tegemist on kaugelearenenud eesnäärmevähiga, mille puhul tervistavat ravi ei ole. Küll saab kasvaja arengut pidurdada ja leevendada tekkida võivaid sümptoome (valu, urineerimishäired jne.)
Loe edasi

eesnäärme vähk

Minu isal diagnoositi eesnäärme vähk (70.a., SPA 16, Gleason3). Kas lisaks arsti poolt määratud hormoonravile oskate soovitada toetavat alternatiivravi (raviteed, toidulisandid, toiduainete valik jne)?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere Krista,
muidugi võib toidulisandeid kasutada, kuid need ei peata kasvaja levikut. Hormoonravi on vaid üks raviviis ja mitte kõige tõhusam. Teie poolt lisatud andmeid vaadates peaks pakkuma radikaalset ...

Loe edasi

eesnääre

milline oleks suurenenud eesnäärme operatsiooni läbinud patsiendile prognoos edasiseks eluks ja kui kasvaja on halvaloomuline,kas ja kui vajalik on kiire vahelesekkumine operatsiooni näol?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
healoomuline eesnäärme suurenemine ja selle operatiivne ravi prognoosi elule ei mõjuta. Eesnäärmevähi korral sõltub prognoos ja ka operatsiooni vajadus kasvaja levikust ja agressiivsuse astmest.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi