kasvaja 18.01.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu isa on 78-aastane. Mustamäe haiglas haiguslugu 52956. Eelmise aasta sügisel avastati tal mõlemis neerus kasvajad. Detsembri algul eemaldatud ühe neeru kartsinoom(heledarakuline renotsellulaarne vähk 7*6,5 cm) ja enamus sellest neerust. Teises neerus olev kasvaja oli veel väike (ca 3cm) ja uus tomograafilisele uuring on mais. Operatsioonist on isa taastunud ning vere- ja uriiniproovidega on perearst rahul. Kuid muretsema paneb see, et teda on hakanud piinama tugev iiveldus, mis annab tunda hommikust poole päevani. Millest võib see tingitud olla?
Vähialasest kirjandusest lugesin, et vähiga võitlemiseks soovitatakse tarbida C-vitamiini 500mg 3*päevas, beetakarotiini 15mg 3*päevas, seleeni 200mg päevas, B-grupi vitamiinid 50mg päevas, tsinki 15 mg päevas. (Bristoli Vähiabikeskuse arstide raamat) Kas oleks mõistlik neid vitamiine tema diagnoosi puhul tarbida ja millises koguses?
ETTE TÄNADES

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
toidulisandeid ja vitamiine võib ikka kasutada, eriti nüüd talvisel ajal. Iivelduse põhjusena ei oska küll 1,5 kuud tagasi tehtud operatsiooni kahtlustada. Perearsti juures peaks ikkagi siis vastavad analüüsid tegema.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

mehe suguteede kasvaja

on opereeritud halvaloomuline kasvaja, tulekul on kiirituse ravi. kas peaks toitumisel midagi muutma või üldes mitte tarbima?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
elage ja toituge tervislikult.
Ülo Zirel

Loe edasi

Hugo

Tere.

Kui pikalt kestab munandi kasvaja ravi järgne jälgimisperiood?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere Hugo,
ravijuhiste järgi 10 aastat.
Ülo Zirel

Loe edasi

Mingi kasvaja või midagi.

Tervist mul on selline probleem, et nagu oleks mingi kasvaja mingi asi lizalt väljeheidete tegemisel jääks ette ja see on natuke valus! Olen vaatanud siis tundub nagu mingi kasvaja moodi asi ta ei ole ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
peaksite pöörduma üldkirurgi vastuvõtule, pole uroloogiline probleem.
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnäärme kasvaja

Tere.
Kas eesnäärme kasvaja võib põhjustada puusa valu.Olen 84 a.mees.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kui eesnäärme kasvaja on pahaloomuline, millest on tekkinud siirded luudesse võib küll tekitada valu. Täpsemalt saab siiski vastata vaid uroloog peale vastavate uuringute tegemist.
Ülo ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi