Eesnahapõletik ja järeltilkumine 12.01.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 28a mees, abielus. 1.5a tagasi õnnestus nii mul kui abikaasal saastunud veekogust hankida enterokokk, mis väljendub minul diagnoositud eesnahapõletikus ja temal emakakaelapõletikes. Ravi on tehtud erythromyciniga, gentamycini+penicilliniga. Tulemusi ei ole, ravi teha rohkem ei osata. Püsib põletikust tingitud ebameeldiv lõhn.

Lisaks teostati 2004 lõpp 2x suguhaiguste uuringud, mille tulemused olid negatiivsed. Nende uuringute tagajärjel tekkis aga järeltilkumine - peale kusemist valgub veel osa pükstesse. Kas võib tegu olla traumeeringuga? Kuidas seda parandada? Nii põletik kui tilkumine on eluisugi ära võtnud, sest see ei ole normaalne elu.

P.S. võib-olla väga rumal küsimus, aga kas eesnahalõikus aitaks põletikust lahti saada?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
järeltilkumine on kõige tõenäolisemalt põhjustatud läbipõetud põletikust. Kui eesnahk on põletiku tagajärjel moondunud ning eenaha põletik püsib, on just targem eesnahk operatsiooniga eemaldada.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

valu peenises ja munandites

Kas kerge valu korral kusemisel peenises (toimub ka järeltilkumine) ja hooti valu korral munandite piirkonnas (päraku ja munandite vaheline ala) peaks laskma kontrollida eesnääret? Olen 32 a. mees.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
jah, ilmselt on tegu prostatiidi või uretriidiga, mis on noorte meeste sagedasim nakkushaigus.
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnääre

Kui kusemisel kergelt pitsitab ja toimub järeltilkumine (kerge nö põletustundega), munandite ja päraku vaheline ala on valus, mis võimendub erektsiooni ajal ja kiirgab peenise varreni välja, kas siis peaks ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kõigepealt peate pöörduma perearsti vastuvõtule või siis ka meestearsti poole, kuhu saab ilma suunamiseta.
Ülo Zirel

Loe edasi

villid?

Tere.

Mõni nädal tagasi tekkisid eesnaha alla väiksed villid või punnid. Ei teagi, kuidas neid õigesti nimetada, osad on päris väikesed ja kõvad, teised veidi suuremad (kuni 2mm läbimõõduga) ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kõige tavalisem on seente põhjustatud eesnahapõletik. Küsige apteegist seenevastast kreemi ja määrige + korralik hügieen.
Ülo Zirel

Loe edasi

Eesnahapõletik

Tere!
Kui jääb pesemata elund siis selline imelik hais on ja halli kattu, ka kollast.Ja peenises siis kiheleb või sügeleb.Ka siis kui ikka 3-4 päeva peseda ei saa.Nagu hullem on siis.Klotrimazooli ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
pesema peaks ennast iga päev. Seepi on odavam osta kui kreeme.
Edu,
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi