korduvad põiepõletiku tekkele viitavad sümtomid 10.01.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 24a naine. Suvel põdesin põiepõletikku, mis esines koos tupeseenega. Sain ravimitega asjast jagu. Paar kuud tagasi reisil olles tekkis väga tugev põiepõletik ja kuna valu oli väga väljakannatamatu, kasutasin antibiootikumi fosfomicina (trometamol). Nüüd on aeg-ajalt tunne, justkui põletik hakkaks uuesti ilmnema (kipitus ja valus urineerida), kuid kuum dush ja soojendamine aitavad kaebustest üle saada. Mingi aja pärast kordub sama tunne, nagu hakkaks põletik taas tekkima. Milles asi? Kas põiepõletik on korralikult välja ravimata? Lähen arstile või saan koduste vahenditega probleemist jäädavalt üle?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
palun vaadake minu paljusid eelnevaid vastuseid põiepõletiku kohta.
Ülo Zirel