Munandi turse 04.10.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 46 aastane. 3 a. tagasi oli mul munandi põletik, mis raviti ja see paranes kiiresti. Nüüd ta tuli tagasi ägeda loomulisena. Käisin uroloogi juures. Sain antibiootikumit. Põletik läks mööda. Aga nüüd on juba kolmas nädal ja paistetus on alles. Munand on 2-3 korda suurem teisest. Arst soovitas viinakombressi. Olen kõike proovinud ilma tulemusteta. Mis obiks? Kas ta jääbki suuremaks? Ette tänades vastuse eest.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
munandipõletikust täielik paranemine võib võtta 4-6 nädalat aega. Suuremaks võib munand jääda juhul, kui tema kestade vahele koguneb põletiku tagajärjel vedelik. Sel juhul on ravi operatiivne.
Ülo Zirel