Eesnäärme põletik? 04.10.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 55 a. Umbes viis aastat tagasi pandi kroonilise prostatiidi diagnoos (muude uuringute käigus). Kuna sel momendil erilisi vaevusi ei esinenud, jäi kõik sinnapaika. Allpool kirjeldatud vaevusi on esinenud korduvalt, nii enne kui pärast diagnoosi, kuid varemalt ikka ainult mõne päeva vältel. Nüüd on juba pisut enam kui kuu kummalised vaevused alakehas. Urineerimine on kergelt valus, miski nagu suruks pärasoolele, on pidev soole tühjendamise tung, kuigi midagi eriti ei tule (kõht pigem lahti kui kinni), tuim valu kiirgub alaselga, kubemesse ja vahel munandite piirkonda. Tavaliselt pealelõunati olukord muutub kergemaks. Paar korda on esinenud ilmselt ägedamat põletikku, kus urineerimine on muutunud põletavalt valusaks ja vaevaliseks ja on veidike verd tulnud. Muidu on uriin selge. Kuna maakonnas uroloogi ei ole, siis küsimused: kas on veel loota vaevuste iseeneslikku taandumist? Kui ei, siis kas saab perearst aidata või oleks ikkagi vajalik uroloogi poole pöörduda? Mida seniks ette võtta, näiteks käsimüügist või ravimteed?
Hea nõuande eest tänud juba ette!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
mõnikord saab organism ka ise põletikust jagu, kui raviga on kindlam ja kiirem paranemine. Kindlasti saab ka perearst aidata, sest ravitakse eesnäärmepõletikku antibiootikumidega. Ravimteed võib juua, kuid olulist efekti sellest oodata ei maksa.
Ülo Zirel