põis 28.09.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere, doktor!

Olen mures oma p6iep6letiku pärast. Asi nimelt selles, et 12 päeva tagasi hakkasid imelikud k6hu-ja seljavalud ja tihe pissimine. Pöördusin perearsti poole, tehti analüüsid (uriiniproov ja veri) ja diagnoosiks - põiepõletik. Kirjutati välja Zinnat 500 mg 2 x päevas. V6tsin 5 päeva, asi nagu natuke paranes. Kuid 3 päeva pärast antibiot. lõpetamist taastusid samad suured valud tagasi ja ikka tihe pissimine. Käisin igaksjuhuks ka ära naistearsti juures, seal oli kõik OK. Siis kirjutas arst välja Zoroxin (toimeaine on norfloxacinum) 400 mg 2 x päevas ja ainult 3 päevaks. Täna on viimane päev, kuid nüüd on tekkinud ka mingi voolus - arvan, et seen. Ei maldand kohe küsida, et kas v6in seene vastast ravimit kohe tarvitada või alles siis kui antibiootikumikuur läbi? Ja veel, ma ei tunne end siiski hästi, käin ikka tihti pissil ja valud, küll n6rgalt, aga siiski alles. Täna on viimane päev ja siis on need antibiootikumid otsas. Miks neid ainult 3 päevaks kirjutati? Pole kuulnud, et 3 päeva v6etakse antibiootikume ja seda enam, et ma ei tunne end ikka hästi. Lisaks joon ma palju ja tarvitan peale teede ka urosept tablette. Mure on aga selles, et ma ei saa pöörduda ka uroloogi vastuv6tule, kuna pean ülehomme s6itma komandeeringusse. Miks mu p6iep6letik nii kaua kestab ja ei allu ravile? Uriinist tehti ka külv aga sealt ei leitud miskit. Olen 6nnetu, et kuidas ma reisi vastu pean. Kas ma v6in kohe selle seeneravimi sisse v6tta (mul on neid 2 tabletti ja 1 v6is ainult nädalas) ja kas see v6ib ka mul tekitada neid samu süptomeid, et oleks ikka nagu p6iep6letik? V6i peaksin perearstil veel antibiootikume juurde laskma kirjutada? Miks need valud ka alaselga löövad? Olen mures, et äkki on asi juba neerudes aga need on minu hirmud!
Tänan kogu südamest vastamast ja n6uande eest

Annagret

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Annagret,
teil pole ilmselt tegu põiepõletikuga, sellisel juhul oleks bakterid uriinis. Ka ei kesta äge põiepõletik üle nädala. Kahjuks olete antibiootikumraviga saanud endale tupeseene, mis iseenesest võib samuti põhjustada põiehäireid. Peaksite seenerohu kohe ära võtma.
Kuna valud on kõhus ja kiirguvad alaselga oletan, et tegemist on ikkagi mingi günekoloogilise probleemiga. Neerud ei tekita kõhu ja alaselja valusid.
edu,
Ülo Zirel