Ulatuslik lubistus. 27.09.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere Ülo!
Soovin ühele lausele vastust.
Mida tähendab selline lause:Eesnäärme vasakus sagaras on ulatuslik lubistus.(fibroos).Kas selline asi võib tekitada erektsioonihäireid või millist ohtu see võib tekitada tervisele.
Ette tänades

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tegemist eesnäärme kividega, mida näeb ultrahelis sageli ning iseenesest mingit terviseriket ei põhjusta. Kivide tekke põhjuseks eesnäärmes on tavaliselt läbipõetud eesnäärmepõletik.
Ülo Zirel