probeelmid põiega 30.08.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Mõni aeg tagasi kirjutasin teile sagedase ja rohke urineerimise probleemist, mis algas juulikuus reisil olles. Nüüd olen vahepeal käinud perearstil, kes määras antibiootikumid, mingeid analüüse ei teinud. Sõin 5 päeva antibiootikume, kuid pigem läks asi hullemaks, ku paremaks. Ka sümptomid on muutunud: enam ei ole uriini kogus suur (pigem tavaline), kuid kogu aeg on surve põiele (tunnen rohkem põie vasakut poolt). See on väga piinav, öösel magada ei saa, sest kogu aeg on põies täistunne ja käin WC vahet. suures hädas käisin uroloogi tasulisel vastuvõtul ja tegin ka tavalsie uriini proovi (ribaga). Tulemus oli kummaline: leukotsüüdid neg, nitritid pos, erütrotsüüdid 25. (Erütrotsüüte oli mul uriinis ka 2002.a., siis tehti ultraheli ja midagi ei leitud).Arst ütles, et tavalisele põletikule see ei viita, kuid kirjutas nitrofurantoini. Veel andsin uriini proovi mikroobidele, mille vastust ei tea veel. Rohkem ma tasulisel vastuvõtul enam käia ei jaksa. mida ma peaksin oma perearstile ütlema, et ta mind kuhugi suunaks. Millele selline analüüs võib viidata? Kas närvid võivad siin oma rolli mängida, sest mõtlen sellele juba liiga palju. Olen 49-aastane naine.
Olen tänulik, kui mu küsimustele vastate
Kaja

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Kaja,
urineerimishäired naistel ei ole tingitud ainult põiepõletikust vaid võivad esineda ka günekoloogiliste probleemide korral (põletikud, naissuguhormooni puudulikkus, emakasse unustatud spiraal, suguhaigused, kasvajad). Soovitan teil pöörduda naistearsti poole.
edu,
Ülo Zirel