Urineerimisprobleemid 24.08.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere Dr. Zirel

Olen 24 a. noormees ja vaeva tekitab urineerimine. Näiteks öösiti ja hommikuti eraldub uriini nö. sorts haaval ja vahel õnnestub ka "niristada". Päevasel ajal tundub kõik normaalne olevat. Vahel tunnen ka punnitust alakõhus vasakul pool (seotust sellega ei tea). Alkoholi ei tarvita ja suitsumees ei ole. Toitun normaalselt, täisväärtuslik toit. Palun minu probleemile teie arvamust.
Ette tänades
Tarmo.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
võimalik, et tegu on eesnäärmepõletiku või põienärvide talitlushäirega nn. detruusor-sfinkter düssünergiaga, mis võib esineda just noorematel meestel. Võimalik ka, et tarvitate õhtul liiga palju vedelikku ning kui uni on sügav, täitub põis ülemäära ja ka siis on probleem uriini väljutamisega.
edu,
Ülo Zirel